Kancelaria Przyjazna Dziecku

Kancelaria Przyjazna Dziecku to inicjatywa, która ma na celu minimalizowanie negatywnych emocji, towarzyszących dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców. Konkurs organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, a patronami wydarzenia są Infor.pl, Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Sekcja Praw Dziecka oraz Sekcja Prawa Rodzinnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Z przyjemnością mogę poinformować, iż w dniu 11 grudnia 2023 roku, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Kinie Kinogram w Fabryce Norblina w Warszawie, zostałam laureatką konkursu „Kancelaria Przyjazna Dziecku” i otrzymałam, jako jeden z kilkudziesięciu adwokatów i radców prawnych w całej Polsce, certyfikat Kancelarii Przyjaznej Dziecku.

Kancelaria Przyjazna Dziecku adwokat Zuzanna Lewandowska
Zdj. Komitet Ochrony Praw Dziecka

Certyfikat Kancelarii Przyjaznej Dziecku jest przyznawany w ramach uznania za zaangażowanie i włączenie się w propagowanie i stosowanie zasad, które mają na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Adwokaci i radcowie prawni, którzy zostali laureatami konkursu i otrzymali certyfikat Kancelarii Przyjaznej Dziecku, zostali zweryfikowani przez kapitułę konkursu nie tylko pod kątem wiedzy merytorycznej i prowadzenia spraw rodzinnych z udziałem małoletnich, ale także z punktu widzenia stosowania narzędzi i wdrażania standardów pomocy rodzinie w kryzysie rozstania. Kapituła konkursu brała również pod uwagę działalność pozazawodową i edukacyjną.

Laureaci konkursu nie tylko specjalizują się w sprawach rodzinnych i prowadzą procesy sądowe, ale uczestniczą w spotkaniach mediacyjnych, propagują ideę mediacji, współpracują z psychologami i pedagogami, celem wsparcia w procesie rozwodu i rozstania rodziców, mając na względzie szeroko pojęte dobro dziecka.

To dla mnie niezwykle ważne wyróżnienie, które podsumowuje ostatnie lata mojej działalności prawniczej i w sieci, ukierunkowanej na prawo rodzinne i wsparcie rodzin w obliczu rozwodu i rozstania.

Rola adwokata w sprawach rodzinnych nie jest łatwa i nie ogranicza się tylko do reprezentowania interesów klienta. Jest czymś więcej. Adwokat rodzinny musi mieć na względzie dobro i interes dziecka oraz potrafić rozmawiać z rodzicami w towarzyszących im emocjach. Z tego względu w tych sprawach nie ma wygranych i przegranych, a jedynym wygranym powinno być dziecko.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie mojej działalności zawodowej i pozazawodowej. Zachęcam do zapoznania się z inicjatywą Akademii Dobrego Rozstania i materiałami zawartymi na stronie internetowej, w szczególności do poznania Standardów Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców.

W razie jakichkolwiek pytań bądź poszukiwania wsparcia i pomocy w sprawach rozwodowych i rodzinnych, pozostajemy do Państwa dyspozycji telefonicznie pod numerem telefonu: +48 510 668 414 oraz mailowo pod adresem: kontakt@kancelarialewandowska.com Biuro Kancelarii mieści się w centrum Warszawy, ale możliwe są również konsultacje online. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Pozostaw proszę komentarz, jestem ciekawa Twojej opinii!x