Kim jestem?

Nazywam się Zuzanna Lewandowska i jestem adwokatem, blogerką, a od niedawna także mamą. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka wiarygodnych informacji, między innymi tych z zakresu prawa, w pierwszej kolejności w internecie. Niestety, język, w którym mówi się i pisze o prawie, nie zawsze jest przystępny. W odpowiedzi na te potrzeby i problemy powstał niniejszy blog, który obecnie zarejestrowany jest jako tytuł prasowy.

Zapraszam do lektury!

NAJNOWSZE POSTY

 • Darowizna a zachowek
  ,

  Spadkodawcy często jeszcze za życia, najczęściej na rzecz swoich pełnoletnich już dzieci, rozporządzają swoim majątkiem. Może to być zakup lub pomoc w zakupie mieszkania czy przekazanie określonej kwoty pieniężnej. Dopóki żyją, najczęściej nie dochodzi do poważniejszych konfliktów. Problem pojawia się po śmierci, czyli w chwili otwarcia spadku. Z czym wiąże się darowizna na rzecz spadkobiercy za życia spadkodawcy?

  Czytaj dalej

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem
  ,

  Rodzice i ich dzieci mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. Jest to prawo niezależne od władzy rodzicielskiej, co oznacza, że nawet rodzic, któremu władza rodzicielska została ograniczona lub który został jej pozbawiony, nadal ma pełne prawo do osobistej styczności z dzieckiem. Niestety, utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez rodziców po rozstaniu jest bardzo częste. Co można zrobić?

  Czytaj dalej

 • Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez?
  ,

  Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód. Co do zasady, orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. Czy ma taki obowiązek? Z czym wiąże się orzeczenie o winie w rozwodzie?

  Czytaj dalej

 • Alimenty od dziadków
  ,

  Najczęściej spotykamy się z obowiązkiem alimentacyjnym rodziców wobec dzieci orzeczonym w wyroku rozwodowym. Niemniej nie tylko w takiej sytuacji może powstać obowiązek alimentacyjny. Nadto, nie tylko rodzic względem dziecka może być obowiązany do takiego świadczenia. Alimenty mogą zostać zasądzone także od pozostałych krewnych. Jak to wygląda w rzeczywistości?

  Czytaj dalej

 • Odwołanie od wyniku egzaminu zawodowego – wywiad

  Moim kolejnym gościem jest r.pr. Małgorzata Michałowska, która ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Zielonej Górze, a obecnie prowadzi własną kancelarię w Gorzowie Wielkopolskim, w której oferuje kompleksowe usługi, między innymi z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego. Rozwija także swój profil na Instagramie @rpr_malgmichalowska, za pośrednictwem którego przemyca historie z życia prawnika.

  Czytaj dalej

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Chcesz się ze mną skontaktować?