Kim jestem?

Nazywam się Zuzanna Lewandowska i jestem adwokatem. Prowadzę Kancelarię Adwokacką z siedzibą w Warszawie i Ząbkach oraz oferuję pomoc prawną online Klientom z całej Polski. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka wiarygodnych informacji z zakresu prawa w pierwszej kolejności w internecie. Niestety język, w którym mówi się i pisze o prawie, nie zawsze jest przystępny. W odpowiedzi na te potrzeby i problemy powstał niniejszy blog Kancelarii, który obecnie zarejestrowany jest jako tytuł prasowy.

Zapraszam do lektury i kontaktu!

NAJNOWSZE POSTY

 • Opodatkowanie spadku
  ,

  Otrzymanie spadku zazwyczaj wiąże się z przykrymi okolicznościami, stąd często w ferworze wydarzeń, zapominamy o tym, że przyjęcie spadku może nieść za sobą nie tylko przysporzenie majątkowe, lecz także obowiązek jakim jest uiszczenie podatku od spadków i darowizn. Opodatkowanie spadku reguluje ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn. Warto mieć świadomość, że mimo występujących w zakresie spadków zwolnień, to aby z nich skorzystać, należy spełnić określone warunki.

  Czytaj dalej

 • Kancelaria odszkodowawcza czy adwokat?
  ,

  Spraw związanych z odpowiedzialnością za wyrządzoną szkodę jest w dzisiejszych czasach bardzo dużo. Dotyczy to zarówno roszczenia o zapłatę odszkodowania jak i zadośćuczynienia. Wypadki komunikacyjne, błędy medyczne, uszczerbek na zdrowiu czy szkoda w majątku – można byłoby długo wyliczać. Na rynku, obok kancelarii adwokackich i radcowskich, funkcjonują także tzw. kancelarie odszkodowawcze. Poszkodowany staje przed trudnym wyborem: kancelaria odszkodowawcza czy adwokat?

  Czytaj dalej

 • Opuszczenie mieszkania przez sprawcę przemocy
  , , ,

  Ponad roku temu weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, nazywana również ustawą antyprzemocową. Ustawa reguluje zasady postępowania w stosunku do sprawców przemocy w rodzinie oraz osób nią dotkniętych. Nowelizacja zapewniła możliwość uzyskania opuszczenia mieszkania przez sprawcę przemocy w sytuacji, gdy istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników. Na czym to polega?

  Czytaj dalej

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Chcesz się ze mną skontaktować?