Kim jestem?

Nazywam się Zuzanna Lewandowska i jestem adwokatem. Prowadzę Kancelarię Adwokacką z siedzibą w Warszawie i Ząbkach oraz oferuję pomoc prawną online Klientom z całej Polski. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka wiarygodnych informacji z zakresu prawa w pierwszej kolejności w internecie. Niestety język, w którym mówi się i pisze o prawie, nie zawsze jest przystępny. W odpowiedzi na te potrzeby i problemy powstał niniejszy blog Kancelarii, który obecnie zarejestrowany jest jako tytuł prasowy.

Zapraszam do lektury i kontaktu!

NAJNOWSZE POSTY

 • Alkoholizm – wina w rozkładzie pożycia
  ,

  Alkoholizm to poważny i wciąż aktualny problem społeczny. Z ostatniego komunikatu z badań CBOS wynika, że wśród badanych przypadków w 16% z nich (ponad 10 tyś. przypadków) nadużywanie alkoholu stanowiło przyczynę formalnego rozstania małżonków. W opinii społecznej alkoholizm stanowi wystarczający powód do rozwiązania małżeństwa (71%). Czy i kiedy nadużywanie alkoholu to wina w rozkładzie pożycia małżeńskiego?

  Czytaj dalej

 • Egzamin adwokacki – FAQ
  , ,

  najbliższych tygodniach zaplanowałam serię artykułów dotyczących aplikacji adwokackiej, egzaminów zawodowych i pracy prawnika. Wszystkim Czytelnikom dziękuję za udział w ankietach! Na ich podstawie przygotowałam listę najczęściej zadawanych pytań, na które postaram się odpowiedzieć. Z uwagi na zbliżający się termin egzaminów zawodowych – serię FAQ postanowiłam rozpocząć właśnie od nich.

  Czytaj dalej

 • Podwyższenie alimentów
  ,

  Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Raz ustalona kwota alimentów może być zmieniona. Kiedy podwyższenie alimentów jest możliwe?

  Czytaj dalej

 • Zwrot kosztów procesu od drugiej strony
  , ,

  Zasadą jest, że do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba że ustawa stanowi inaczej. Podobnie, gdy strona chce skorzystać z reprezentacji adwokata, to ona jest obowiązana do poniesienia kosztów zastępstwa procesowego a nie jej przeciwnik. Czy i kiedy sąd orzeka zwrot kosztów adwokata od drugiej strony jest możliwy?

  Czytaj dalej

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Chcesz się ze mną skontaktować?